Dýchajte zhlboka a načerpajte nové sily

BellevueBellevue

Aby sme našim ubytovaným hosťom poskytli ešte viac komfortu a služieb, pripravili sme pre nich špeciálnu ponuku. U nás máte možnosť navštíviť Wellnes & Spa v susednom hoteli, vzdialenom len 5 minút od ubytovania Villa Krejza a to za výraznú zľavu.

Zrelaxujte, k dispozícii Vám bude 20-metrový plavecký bazén, saunový svet a rôzne kúpeľné procedúry, ktoré Vám prinesú príjemné uvoľnenie.

Starý Smokovec je východiskovým bodom pre mnoho zaujímavých výletov.

Hneď niekoľko túr a prechádzok sa začína na Hrebienku, ktorý je od Smokovca vzdialený len 2 km. Dostanete sa naň pešo alebo novou pozemnou lanovkou. Z Hrebienka vedú cesty do dolín Malá Studená a Veľká Studená.

Malá Studená dolina ponúka pestrú paletu výletov: Studenovodský vodopád, Rainerova chata, Zamkovského chata (vzdialená od Hrebienka cca 45 minút), a Teryho chata 2015 metrov nad morom.

Vo Veľkej Studenej doline zas môžete navštíviť Zbojnícku chatu (prípadne sa k nej v letných mesiacoch dostanete z Malej Studenej doliny cez priečne sedlo).
Z Hrebienka sa taktiež dá napojiť na Tatranskú magistrálu, ktorá je označená červenou značkou a pokračovať buď smerom na Sliezsky dom alebo na Skalnaté pleso. Na Skalnaté Pleso vedie i sedačková lanovka.

Kto má chuť na malú okružnú prechádzku určite by nemal vynechať návštevu Štrbského plesa. Jedinečným zážitkom je cesta vysutou lanovkou na Lomnický štít 2633,9 metrov nad morom.
V letných mesiacoch sa okrem peších túr dajú podnikať i cyklistické výlety po okolí. Spiš je nesmierne bohatý na kultúrne pamiatky. Napr. Spišská Sobota a jej historické centrum prekvapí nejedného obdivovateľa architektúry. Spišská Kapitula a Spišský hrad sú skvosty, ktoré jednoducho treba vidieť. Smerom na Spišský Hrad po gotickej ceste sa môžete zastaviť v historickom meste Levoča a obzrieť si Kostol svätého Jakuba, kde je umiestený najväčší drevený oltár majstra Jána Pavla z Levoče.
V Tatranskej kotline sa nachádza aj Belianska jaskyňa, vzdialená 21 km od Smokovca. Pár kilometrov odtiaľ je rázovitá dedina Ždiar.
Skvelým miestom na uvoľnenie a obnovu energie je určite aquapark - Aquacity, či termálne kúpalisko Vrbov. Rôzne atrakcie ako napr. strieľanie z luku a kolobežky si môžete vyskúšať aj na Hrebienku a v Tatranskej Lomnici.

Od decembra až do mája máte možnosť zalyžovať si vo Vysokých Tatrách na viac ako 20 km upravovaných zjazdovkách pre viac i menej náročných. Lyžiarske strediská nájdete na Štrbskom plese, Jakubovej lúke v Novom Smokovci, v Tatranskej Lomnici na Jamách, v Ždiari - Strednici, v Bachledovej doline, v Liptovskej Tepličke, Lučivnej, prípadne sa lanovkou môžete vyviezť do sedla na Skalnaté pleso. Ľahšiu lyžovačku ponúka vlek na Štarte - čučoriedky pod Skalnatým plesom.

Tatry sú ozajstným rajom aj pre lyžiarsku turistiku - skialpinizmus. Vo vybraných požičovniach športových potrieb si môžete požičať profesionálnu skialpinistickú výstroj a vychutnávať si krásu dolín pohľadom z tatranských hrebeňov.

Pre milovníkov bežeckého lyžovania je pripravených niekoľko okruhov bežeckých stôp. Nároční bežkári by určite nemali obísť Areál Snow Štrbské Pleso a bežecké trate na golfovom ihrisku vo Veľkej Lomnici.

Nielen v lete ale i v zime môžete využiť služby skúsených horských vodcov, ktorí vám budú príjemnými spoločníkmi a zároveň vám odhalia aj povesťami opradené tatranské končiare.

Stary Smokovec Stary Smokovec Stary Smokovec
Banner

Villa Krejza

Jožko & Stanka Pavčíkovci
Horný Smokovec 28
062 01 Vysoké Tatry
Slovensko
mapa

GPS súradnice:
N 49°08.350`
E020°13.935`
972 m n.m.

+421 905 119 947
+421 915 544 973
+421 52 44 22 502

info@villakrejza.sk

Ostatné služby

Zaujímavosti v okolí